Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową

21 lipca 2017

pianka poliuretanowa na poddaszePoddasze, które jest ocieplane pianą poliuretanową jest nie tylko ciche, ale również ciepłe. Mamy przy tym do czynienia z produktem ekologicznym, powietrze w domu, w którym wykorzystuje się taki rodzaj izolacji jest więc czyste i zdrowe, ilość kurzu jest bowiem ograniczona do minimum.

Nie bez znaczenia wydaje się również to, że mówiąc o piance mamy do czynienia z rozwiązaniem pozbawionym freonów, nie musimy więc obawiać się tego, że decydując się na takie rozwiązanie wpływamy niekorzystnie na warstwę ozonową. Izolacja jest też szczelna, dzięki czemu tłumi hałas. Zdecydowana większość osób nie ma wątpliwości, co do tego, że mówiąc o poddaszu mamy do czynienia z jednym z kluczowych elementów każdego budynku. Nie jest to zresztą przypadek, nie możemy bowiem zapominać o tym, że wówczas, gdy mamy do czynienia z ogrzanym powietrzem, przemieszcza się ono z dolnej części budynku aż do góry. Piana, która jest stosowana na poddaszu najpierw przywiera, a następnie rozszerza swoją objętość.

ocieplanie poddasza brzesko

Dzięki temu wypełnia wszystkie nieszczelności, a my możemy cieszyć się z jednolitej warstwy, która chroni przed utratą temperatury. Jeśli poddasze jest źle zaizolowane, ciepłe powietrze nie utrzymuje się w nim, ale przedostaje się na zewnątrz budynku. W rezultacie mamy do czynienia ze stratami energii, bywa zaś i tak, że na poddaszu pojawia się pleśń. Na szczęście, jeśli mamy do czynienia z dokładnym natryskiem miękkiej pianki, wspomniane zjawisko jest eliminowane. Piana nie absorbuje wilgoci, warto więc pamiętać o tym, że to właśnie właściwa izolacja dachu jest najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed niechcianymi stratami ciepła. Poszukując rozwiązań, którym warto zaufać w tym kontekście, warto zainteresować się możliwościami, jakie stwarza pianka poliuretanowa Tecnopol TECNOFOAM G-2008, mamy bowiem w jej przypadku do czynienia z materiałem, dla którego charakterystyczne są szczególnie imponujące właściwości izolacyjne.

ocieplanie poddasza pianką poliuretanową

Na pierwszy plan wysuwa się to, że jest to pianka idealnie wypełniająca izolowaną przegrodę, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że izolacja odklei się. Właściwość ta sprawia, że nie musimy obawiać się o gromadzącą się wilgoć oraz o to, że z czasem właściwości izolacyjne będą coraz słabsze. Pianka otwarto-komórkowa zwraca na siebie uwagę również dlatego, że jest objęta dwudziestoletnią gwarancją. Co ważne, gwarancja ta obejmuje nie tylko sam materiał, ale także sposób, w jaki został wykonany, mamy więc do czynienia z potwierdzeniem nie tylko jakości, ale i skuteczności oraz trwałości tego rozwiązania. Na uwagę zasługuje także charakteryzujący ją miły dla oka efekt wizualny sprawiający, że w szczególny sposób skupia na sobie uwagę inwestorów.

Warte podkreślenia jest jednak również to, że pianka jest szczelna, a dzięki temu nie tylko ogranicza utratę ciepła zimą, ale także przyczynia się do tego, że latem stanowi zabezpieczenie przed nadmiernym przegrzewaniem się pomieszczeń. Mamy w jej przypadku także do czynienia z rozwiązaniem oszczędnym, lekkim oraz trwałym, nie bez znaczenia jest zaś i to, że jej struktura umożliwia tłumienie dźwięków. Pianka zwraca też na siebie uwagę ze względu na to, że przepuszcza parę, jest ekologiczna oraz bezpieczna. Mamy jej przypadku do czynienia z rozwiązaniem łatwym w instalacji nawet, jeśli mówimy o dość skomplikowanych kształtach.