Pianka poliuretanowa w izolacjach natryskowych

23 listopada 2018

izolacja natryskowa piankąNa rynku izolacji już od dawna trwa poszukiwanie materiałów, które spełniałyby coraz wyższe oczekiwania kupujących. Do pewnego momentu był on zdominowany przez materiały tradycyjne nawet pomimo tego, że posiadały one nie tylko zalety, ale również szereg wad.

Jedynym wyznacznikiem ich stosowania była cena, kupujący mieli jednak świadomość tego, że bez względu na to, czy zdecydują się na wykorzystanie wełny mineralnej, czy też styropianu, nie będą w stanie wypełnić wszystkich pustek. Na tym zresztą nie kończyły się problemy, kolejne pojawiały się bowiem w tym samym momencie, w którym pojawiała się konieczność izolowania powierzchni, dla których charakterystyczny był niestandardowy kształt. Wykonawca obawiał się również połączeń kilku mniej typowych produkcji, w takim przypadku bowiem zapewnienie odpowiedniej instalacji izolacji było bardzo trudne. Na szczęście, choć mamy do czynienia z problemami poważnymi, nie oznacza to wcale, że musimy się z nimi borykać.

Każdy z nich może należeć do przeszłości wtedy, gdy wybierze się nowoczesną natryskową izolację z wykorzystaniem piany poliuretanowej. Okazuje się zresztą, że rozwiązanie jest warte zainteresowania z przynajmniej kilku powodów, nie bez znaczenia jest więc między innymi to, że aplikacja piany niemal nie generuje odpadów docierając nawet w te miejsca, w przypadku których mamy do czynienia z utrudnionym dostępem.

pianka poliuretanowaDzięki temu powstaje monolityczna warstwa izolacyjna, która nie posiada przerw roboczych, nie trzeba więc obawiać się ryzyka powstawania tak zwanych mostków termicznych. Ocieplenia wykonywane z wykorzystaniem wełny mineralnej nakładają na nas pewne ograniczenia czasowe. Jeśli więc pojawia się konieczność ocieplenia dachu z pewnym ociepleniem, pianka poliuretanowa wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Okazuje się zresztą, że poliuretany wcale nie powinny być dla nas zaskoczeniem. Obecnie mamy z nimi do czynienia niemal w każdej dziedzinie naszego życia nawet, jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Pianka PUR również znajduje się wokół nas, wykorzystuje się ją bowiem między innymi do wypełniania nią tak drzwi mieszkalnych, jak i chłodniczych.