Przegląd materiałów wykorzystywanych do izolacji polimocznikowych

26 września 2017

izolacje polimocznikoweIstnieje przynajmniej kilka materiałów wykorzystywanych wtedy, gdy zależy nam na izolacjach polimocznikowych. Najpopularniejszym jest sam polimocznik, dużą popularnością cieszy się jednak również hybryda polimocznikowa.

Polimocznik jest systemem dwuskładnikowym. Wykorzystuje się go wtedy, gdy zależy nam na wodoszczelnej powłoce, dla której charakterystyczna jest wysoka jakość. Powłoka taka może pełnić funkcję hydro-izolacyjną, charakterystyczna jest jednak dla niej również funkcja antykorozyjna. Na uwagę zasługuje i to, że wspomniana technologia pozwala na wykonanie jednolitej warstwy izolacyjnej, która charakteryzuje się nie tylko dobrymi właściwościami mechanicznymi, ale również odpornością na środowisko chemiczne oraz wodę.

Mamy tez do czynienia z materiałem, na którym można polegać w warunkach przemysłowych, a więc wszędzie tam, gdzie eksploatacja mechaniczna i chemiczna jest szczególnie intensywna. Gdy zastanawiamy się nad powłokami polimocznikowymi, najczęściej kojarzymy je z powierzchniami betonowymi. Z powodzeniem sprawdza się jednak również jako powłoka, która chroni powierzchnie metalowe, drewniane oraz izolacje, do wykorzystania których wykorzystano piankę poliuretanową. Tam, gdzie konieczna jest trwałość koloru polimocznik otrzymuje dodatkowe zabezpieczenie. Jest nim specjalna powłoka odporna na promieniowanie UV. Hybryda polimocznikowa różni się od klasycznego polimocznika przede wszystkim tym, że jest rozwiązaniem tańszym, wykorzystuje się ją więc przede wszystkim w odniesieniu do tych powierzchni, które nie są poddawane ekstremalnym warunkom wówczas, gdy w grę wchodzi ich eksploatacja.