Jakie zyski przynosi ocieplenie poddasza?

11 sierpnia 2018

Ocieplanie poddasza

Jeśli dom jest ocieplony we właściwy sposób, niesie to za sobą szereg korzyści, wśród których na pierwszy plan wysuwa się zapewnienie niezbędnego zimą komfortu termicznego. Okazuje się jednak, że duże znaczenie ma także możliwość oszczędzania pieniędzy, profesjonalne ocieplenie jest bowiem końcem wytracania tak cennego ciepła.

W szczególny sposób można to odczuć podczas mrozów, nie ma bowiem wówczas konieczności wprowadzania intensywnego ogrzewania. Ocieplanie pozwala zatem na dbanie o środowisko naturalne, a gdy temperatury stają się dodatnie okazuje się, że możliwa jest całkowita rezygnacja z kosztownego dogrzewania pomieszczeń. Spalamy dzięki temu mniej paliw opałowych, a co za tym idzie generujemy mniej gazów cieplarnianych.

Ochrona termoizolacyjna ma i ten plus, że dom jest dzięki niej chroniony przed szkodliwym oddziaływaniem promieniowania UV. Jest też odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie anomalii pogodowych. Z samą termoizolacją mamy do czynienia w następstwie kompleksowych działań przesądzających o tym, jak wygląda i sprawdza się ocieplenie poddasza. Zastanawiając się nad nowoczesną izolacją domu zawsze warto więc bazować na opiniach specjalistów, można mieć bowiem pewność, że będą oni w stanie dobrać odpowiednie, sprawdzone materiały.

ocieplanie poddasza piankąDzięki temu izolacja termiczna będzie mogła być utrzymywana przez lata w dobrym stanie. Obecnie za jeden z najbardziej efektywnych sposobów zwiększania efektywności energetycznej budynków uważana jest izolacja PUR metodą natryskową, pozwala ona bowiem na zminimalizowanie ilości energii, która jest potrzebna po to, aby w budynku można było utrzymać stał temperaturę. Oczekiwany przez nas klimat można zresztą utrzymywać w ten sposób nie tylko zimą, ale również latem, a jedynym problemem staje się koszt wyprodukowania energii niezbędnej do tego, aby utrzymać optymalne warunki. Izolacja natryskowa to także szansa na zminimalizowanie strat cieplnych poprzez konstrukcję budynku, dzięki czemu można liczyć na niższe rachunki za energię. Okazuje się przy tym, że sama produkcja izolacji może odbywać się bezpośrednio na izolowanym podłożu, co jest uważane za jej dodatkowy atut.